Директорът  на Смолянския театър Румен Бечев вече е с повдигнато

...
Директорът  на Смолянския театър Румен Бечев вече е с повдигнато
Коментари Харесай

Повдигнаха обвинение и на директора на Смолянския театър

Директорът  на Смолянския спектакъл Румен Бечев към този момент е с повдигнато обвиняване, научи Радио Пловдив. Той към момента не е публично арестуван, а следобяд ще стане ясно по-нататъшното развиване на случая. 

 

Вчера Румен Бечев бе доведен в Пловдив за разпит по проблема със схемата, източила съвсем чилион лв. от Разградския филхармоничен спектакъл, а инспекция на Министерството на културата в сряда откри сходни злоупотреби и в Смолянския трагичен спектакъл.  

 

Констатирано е, че се повтаря схемата, разкрита в Театрално-музикалния и филхармоничен център – Разград. Установено е приключване на огромни суми пари към няколко компании. 

 

Сумата е идентична на тази, по която е повдигнато обвиняване на шефа на Разградския културен институт. 

 

В рамките на деня от прокуратурата ще дадат повече детайлности за развоя на следствието.

 

Инфо: БНР

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР